top of page
IMG_20200526_202247_edited.jpg

SUAUGUSIŲJŲ BŪRELIS.
TAPYBOS KURSAI

“Dvi taurės meno” tapybos būrelis suaugusiems skirtas tiems, kurie nori ne tik puikiai praleisti vakarą tapydami, bet ir išmokti piešimo ir tapybos pagrindų, susipažinti su įvairiomis priemonėmis, išbandyti skirtingus stilius ar tiesiog tapyti tai,

kas jiems patinka.

KURSŲ PROGRAMA

 

 

 

PORTRETO PIEŠIMAS IR TAPYMAS

Kurso metu mokysitės atskirų veido dalių piešimo bei tapymo ypatumų, sužinosite apie proporcijas bei atskirų veido dalių apjungimą į visumą, lavinsite piešimo bei tapybos įgūdžius kuriant portretus ir nautraukų bei modelių.

KURSO PRADŽIA: 2022m. rugsėjo 14d. 

TRUKMĖ: 12 savaičių (vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 18:30val)

KAINA: Vieno užsiėmimo (keturių akademinių valandų) kaina 35eur

REGISTRACIJA: el. paštu info@2tauresmeno.lt

IMG_20200630_205523.jpg
PORTRETAS

1-2 

SAVAITĖ

ĮVADAS. TECHNIKOS IR STILIAI

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Dviejų užsiėmimu metu aptarsime, kaip keitėsi žmogaus kūno vaizdavimas, raiškos priemonės, proporcijų pažinimas ir atkartojimas popieriuje ir drobėje. Išbandysime įvairias piešimo bei tapybos priemones, susipažinsime su 4 tapybos stiliais, kurie bus aptariami kurso programoje – impresionizmu, kubizmu, realizmu ir modernizmu.

SAVAITĖ

VEIDO DALIŲ PIEŠIMAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Kursą pradėsime piešdami atskiras veido dalis – akis, nosį, lūpas, ausis. Analizuosime jų formas, linijas ir linkius, bandysime suprasti jų proporcijas bei santykį vienos su kita.

Užsiėmimo metu dirbsime sausomis priemonėmis - pieštuku, anglimi, sangvina, kreida.

SAVAITĖ

VEIDO DALIŲ TAPYMAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Ar girdėjote posakį AKYS ŠYPSOSI? O gal įsiminėte aistros kupiną raudonų lūpų paveikslą?

Užsiėmimo metu tapysime pasirinktą veido dalį akrilu arba aliejiniais dažais.

SAVAITĖ

PORTRETO PIEŠIMAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Išstudijavę atskiras veido dalis mokysimės jas apjungti į visumą. Pieštuku ar kita sausa priemone piešime žmogaus veidą pasirinktu rakursu, bandant atkartoti piešiamo žmogaus bruožus.

SAVAITĖ

PORTRETO PIEŠIMAS. STUDIJA

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Pasirinktame popieriaus formate pieštuku, ar kita sausa priemone atliekamas žmogaus portreto piešinys. Stengiamasi atkartoti piešiamo žmogaus nuotaiką, bruožus, atskleisti rankos meistriškumą pasirinkta piešimo priemone.

SAVAITĖ

PORTRETO TAPYMAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Išbandę portreto piešimo technikas, keliaujame prie tapybos. Užsiėmimo metu bandysime atkartoti bet kokiu pasirinktu tapybos stiliumi tapytą portretą akrilu arba aliejiniais dažais.

8-9 

SAVAITĖ

VYRO IR MOTERS PORTRETO TAPYMAS

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Du užsiėmimai, kurių metu mokysimės atspindėti išskirtiniausius žmonių bruožus, perteikiant jų nuotaikas bei mimikas, bandysime suprasti kuo skiriasi vyro ir moters portretai. Tapysime vyro ir moters portretus iš jūsų pasirinktų nuotraukų.

10 

SAVAITĖ

MODELIO PORTRETO TAPYMAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Pozuotojas studijoje! Išbandę atkartoti jau nutapytus portretus ir atspindėti bruožus iš nuotraukos pereisime prie tapybos iš natūros. 

11-12 

SAVAITĖ

BAIGIAMASIS DARBAS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Laikas parodyti savo meistriškumą. Baigiamajam darbui skirsime du užsiėmimus, kurių metu galėsite tiek norimą tapyti ar piešti portretą bei darbo formatą ir priemones.

KURSO ĮVADAS

KURSŲ PROGRAMA

 

 

 

PEIZAŽAS. KETURI METŲ LAIKAI

Kurso metu skirtingomis piešimo ir tapybos priemonėmis keliausite per keturis metų llaikus. Sužinosite, kaip atskleisti peizažo erdvę, išbandsyte ne tik akrilą bei aliejinius dažus, bet ir atrasite pastelių, anglies, sangvino bei tušo galimybes.

KURSO PRADŽIA: 2022m. rugsėjo 14d. 

TRUKMĖ: 12 savaičių (vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 18:00val)

KAINA: Vieno užsiėmimo (keturių akademinių valandų) kaina 35eur

REGISTRACIJA: el. paštu info@2tauresmeno.lt

IMG_20190710_205121.jpg
PEIZAŽAS

1-2 

SAVAITĖ

ĮVADAS. TECHNIKOS IR STILIAI

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Dviejų užsiėmimu metu aptarsime, kaip keitėsi peizažo vaizdavimas, raiškos priemonės, proporcijų pažinimas ir atkartojimas popieriuje ir drobėje. Išbandysime įvairias piešimo bei tapybos priemones, susipažinsime su 4 tapybos stiliais, kurie bus aptariami kurso programoje – impresionizmu, kubizmu, realizmu ir modernizmu.

SAVAITĖ

PEIZAŽO RŪŠYS

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Aptarsime visas peizažo rūšis – animalistinį, gamtos (grynasis), urbanistinį bei marinistinį peizažą. Pasirinktomis priemonėmis sukursime vieną ar kelis skirtingų peizažų etiudus (nedidelius kūrinius).

SAVAITĖ

PERSPEKTYVA PEIZAŽUOSE

🕒 4 AKADEMINĖS VALANDOS

Užsiėmimo metu aiškinsimės, kaip geriau atskleisti peizažo erdvę, kaip naudoti spalvas, kokius potėpius rinktis, siekiant pabrėžti erdvės gylį ar smulkias, pirmo plano detales.

5-6 

SAVAITĖ

PAVASARIO PEIZAŽAS

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Tapysime atbundančią pavasario gamtą, po žiemos atsigaunančius augalus, besiskleidžiančius žiedus ar grįžtančius paukščius. Įkvėpimui naudosime kitų autorių paveikslus ar nuotraukas. Tapysime akrilu, stengiantis išgauti kuo daugiau spalvų ir atspalvių, naudojant įvairius dažų maišymo būdus bei derinant skirtingas tapybos technikas.

7-8 

SAVAITĖ

VASAROS PEIZAŽAS

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Vaizduosime įvairius vasaros vaizdus: žydinčias gėles, pievas, ežerus, kalnus, lygumos, žaliuojančius miestų parkus ir pan. pasirinktam vaizdui perteikti naudoaime piešimo priemones: klasikinė pastelė, spalvoti pieštukai, sangvinas ar kt. Mokysimės atkartoti norimą siužetą, pasitelkiant spalvinės perspektyvos principus.

9-10 

SAVAITĖ

RUDENS PEIZAŽAS

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Rudens ūkai neaplenks ir mūsų kurso. Pasirinktą peizažą (laukus, lapus metančius medžius, lietingas miesto gatves) liesime ir piešime tušu. Rudeniškai nuotaikai perteikti, stengisimės visas spalvas išgauti tušo tonais, kurį galėsime derinti su kitomis piešimo priemonėmis – anglimi, sangvinu, balta kreida.

11-12 

SAVAITĖ

ŽIEMOS PEIZAŽAS

🕒 8 AKADEMINĖS VALANDOS

Kursą baigsime parodydami savo meistriškumą, stengiantis perteikti baltos žiemos vaizdus. Tipiniams žiemos vaizdams nutapyti ieškosime ypatingų baltos atspalvių ir naudojant aliejinius dažus perkelti juos ant drobės.

IMG_4913_edited_edited_edited.jpg

PRIEMONĖS

Į KURSO KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

- Eskizinis popierius,

- Popierius piešimui,

- pieštukai, anglis, sangvinas, kreida, pastelės (sausos ir aliejinės)

- tušas,

- teptukai (sintetiniai ir natūralaus plauko)

- 40x50cm drobės su porėmiu ir akrliniai dažai (pagal užsiėmimų kiekį).

PAPILDOMAI GALITE ĮSIGYTI: 

- aliejinius dažus (vienam užsiėmimui - 8eur)

REKOMENDUOJAME TURĖTI SAVO:

- eskizų sąsiuvinius,

- skirtingo kietumo pieštukus.

37183217_2225214350829149_32498433974389

KURSUS VEDA

tapytoja ir edukologė Rūta Mikalonytė, turinti daugiau nei 8 metų dėstymo patirtį. “Dvi taurės meno” studijoje Rūta veda renginius nuo pat įsikūrimo - 2014m. 

bottom of page