"Dvi taurės meno" studija organizuoja meninę-kūrybinę vaikų dienos stovyklą, kurios metu 7-12 metų vaikai mokysis kurti individualiai ir komandoje, improvizuoti, susipažins su įvairiais vizualiaisiais menais ir dalyvaus smagiose pažintinėse ekskursijose.

Stovyklos metu taikysime įvairius mokymo metodus, naudosime interaktyvias priemones, lankysimės galerijose, tyrinėsime Vilniaus meną, išbandysime technikas nuo piešimo bei tapybos iki vitražo, skulptūros, dizaino ir, žinoma, SMAGIAI PRALEISIME LAIKĄ!  

VAIKŲ

DIENOS 

STOVYKLA

Amžius

Grupės dydis 

Temos

Maitinimas

Kaina

Laikas

Pamainos

Stovykla skirta 7-12m. vaikams, bet svarbiausia yra noras, tad esant vietų priimsime ir jaunesnius/vyresnius vaikus. 

Norime, kad visi vaikai gautų pakankamai dėmesio, tad į gupę priimsime iki 12 vaikų.  

Teminėse stovyklose kasdien aptarsime vis skirtingą meno rūšį, kurią pažinsime per kūrybinius užsiėmimus, pažintines ir mokomąsias ekskursijas, susitikimus su kūrėjais. 

Pietausime šeimyniniame restorane "Casa la Familia", sveikus pavakarius turėsime studijoje (vaisiai, batonėliai). 

Penkių dienų stovyklos kaina 150eur (30eur/dienai). Į kainą įskaičiuota vaiko priežiūra, užsiėmimo vedimas, visos reikalingos priemonės, maitinimas bei ekskursijos. Stovyklos metu prašysime turėti moksleivių pažymėjimus ir papildytą Vilniečio kortelę.  

Stovykla vyks nuo 9:00 iki 17:30val (vaikus galima atvežti nuo 8:30, o vakare pasiimti iki 18:00val). 

Vasarą vyks trys stovyklos pamainos: 

  • Antikos menas – birželio 17-21d. 

  • Viduramžių menas - liepos 15-19d. 

  • Naujųjų laikų menas - rugpjūčio 5-9d.  

Bendra informacija

09:00 - 09:30 - dienos įvadas, temos pristatymas

09:30 - 12:00 - ekskursija, kūrybinės dirbtuvės 

12:00 - 13:00 - pietūs  

13:00 - 16:00 - kūrybiniai užsiėmimai  

15:30 - 15:45 - pavakariai  

15:45 - 17:00 - kūrybiniai užsiėmimai; žinių įtvirtinimas  

17:00 - 17:30 - dienos aptarimas 

DIENOTVARKĖ

STOVYKLŲ PROGRAMOS

ANTIKOS

MENAS

birželio 17-21d.

Pirmoji stovyklos pamaina skirta senovės Graikijos ir Romos menui. Šiuo laikotarpiu sukurta tobulos meninės formos dailės, literatūros ir architektūros kūrinių.

Stovyklos metu ieškosime Antikos bei ją atkartojusio Renesanso apraiškų Vilniaus mieste, įsijausime į senovės menininkus tapydami, lipdydami, statydami ir kurdami savo mitus.

Pirmadienis

SKULPTŪRA

Ar žinote, kur Atlantai laiko pastato stogą? O kas yra mitinė Anchyrojė? Keliaudami po Vilniaus gatves atrasime dar nematytas Antikinio stiliaus skulptūras. Antroje dienos dalyje patys kursime savo mitinius herojus iš modilino.  

Antradienis

TAPYBA

Dieną pradėsime ekskursija į Vilniaus paveikslų galeriją. Čia pasisėmę įkvėpimo, studijoje tapysime Antikos mitologijos tema ant didelių 50x70cm drobių.   

Trečiadienis

ARCHITEKTŪRA

Kolonos - vienas įspūdingiausių Antikinės architektūros elementų. Jų ir eisime ieškoti Vilniaus mieste. Pasidarę eskizus prie Senamiesčio pastatų grįšime į studiją ir kibsime į Graikijos Akropolio maketo kūrimo procesą.  

Ketvirtadienis

AMATAI

Amatai užėmė svarbią vietą Antikos mene. Mes dieną skirsime keramikai. Lankysime keramikos dirbtuvėse, bandysime sukurti savo keramikos kūrinius, o grįžę į studiją dekoruosime antikines amforas.   

Penktadienis

LITERATŪRA

Senovinės knygos dažnu atveju buvo kuriamos ritinio formato. Tad ir mes pabandysime sukurti savo antikinį mitą ir jį užrašyti bei apipavidalinti ilgame ritinyje.   

VIDURAMŽIŲ

MENAS

liepos 15-19d.

Viduramžiai dažniau minimi kalbant apie karžygius, raganas ir vikingus. O mes į juos pažvelgsime iš meno pusės. Kuo pasižymėjo viduramžių architektūra? Apie ką rašė tuometiniai poetai? Ant ko tapė dailininkai? O kaip karžygiai puošdavo ginklus? Visas tamsiojo periodo meno paslaptis sužinosite antrojoje “Viduramžių meno” stovykloje.

Pirmadienis

ARCHITEKTŪRA

Įspūdingiausi viduramžių architektūros paminklai - bažnyčios. Mes lankydami jas stebėsime vieną iš pagrindinių dekoro elementų - vitražus. Grįžę į studiją kursime savo langų puošmenas.   

Antradienis

AMATAI

Ginklakalystė – vienas iš pagrindinių viduramžių amatų. Valdovų rūmuose pamatysime, kokie puošybos elementai buvo naudojami kardams ir skydams puošti. Grįžę į studiją piešime senovės ginklų eskizus ir bandysime sukurti jų muliažus.  

Trečiadienis

MITAI

Ar žinote, koks pagrindinis Vilniaus mitinis personažas? O kur jį galima sutikti? Taip, tai Vilniaus Baziliskas, gyvenantis Bastėjos požemiuose. Po ekskursijos į  uos, tapysime mitinius Vilniaus gyvūnus didelėse 50x70cm drobėse.  

Ketvirtadienis

LITERATŪRA

Viduramžiais knygų formatai vyravo nuo poros centimetrų iki kelių metrų aukščio, o jų kaligrafiški ornamentai palieka įspūdį ir dabar. Dienos metu eksperimentuosime kurdami popierių ir rašalą iš gamtinių medžiagų, o juos išbandysime užrašydami savo istorijas.  

Penktadienis

TAPYBA

Ar žinojote, kad pagrindinė viduramžių "drobė" buvo mediena? Ką ant jos įamžinti padės apsispręsti pažintis su Vikingais, jų kultūra bei menu.  

Paskutinėje - Naujųjų laikų meno stovykloje daugiausiai dėmesio skirsime moderniajam ir šiuolaikiniam menui. Susipažinsime su šių dienų kūrėjais ir meno šakomis, projektuosime, kursime tvaraus dizaino objektus bei įsijausime į Pop kultūrą.

NAUJŲJŲ LAIKŲ

MENAS

rugpjūčio 5-9d.

Pirmadienis

TAPYBA

Naujųjų laikų savaitę pradėsime įkvėpimo pilna ekskursija į MO muziejų. Čia susipažinsime su lietuvių moderniuoju menu, o vėliau ir patys pabandysime sukurti modernų paveikslą didelio 50x70cm formato drobėje.  

Antradienis

ARCHITEKTŪRA

Stebėdami moderniosios architektūros apraiškas Vilniaus senamiestyje pasieksime Neries pakrantę su vaizdu į naująją miesto dalį. Čia eskizuosime, o grįžę į studiją kursime savo utopinį miestą.  

Trečiadienis

SKULPTŪRA

Ar esatę girdėję kalbančias Vilniaus skulptūras? O ar žinote, kaip paprastą puodelį paversti meno kūriniu ir sukurti iš jo modernią skulptūrą? Visa tai išbandysime dienos metu.    

Ketvirtadienis

DIZAINAS

Menas persikelia į visas gyvenimo sritis ir įgauna ne vien tik vizualinę, bet ir funkcinę prasmę. Dienos metu susipažinsime su tvariu dizainu bei jo kūrėjais, daiktų perdirbimu, patys gaminsime dizaino objektus, kuriuos galėsite panaudoti kasdieniniame gyvenime.   

Penktadienis

LITERATŪRA

Pop kultūros superherojai, miestų gyventojai ir kosmoso keliautojai. Geriausiai šių personažų istorijas iliustruoja komiksai. Pasisėmę įkvėpimo iš Vilniaus gatvių meno, įamžinsime savo personažus paveikslėliuose.  

Stovyklų pragramų aprašymuose naudojamos nuotraukos ir autoriniai darbai pateikiami tik kaip pavyzdžiai, kad galėtumėte lengviau suprasti dienos temą. 

MAITINIMAS

Pietausime Aušros vartų gatvėje esančioje Gusto blyninėje. Specialiai vaikams sudarytas dienos pietų meniu leis pasistiprinti sočiai ir skaniai. Kasdien valgysime sriubą ir antrą patiekalą.

Pavakariams užkandžiausime šviežiais bei džiovintais vaisiais, riešutais, skaidulinių medžiagų turinčiais batonėliais bei sausainiais. Norintys pasistiprinti dažniau gali atsinešti užkandžių dėžutę.  

Jei vaikas turi kokių alergijų, prašome apie jas informuoti raštu.

LOKACIJA IR VADOVĖS

"Dvi taurės meno" studija, esanti Pylimo g. 65. Kadangi studija nėra didelė, į grupę priimsime tik 12 vaikų, kad visi jaustųsi patogiai ir turėtų vietos pajudėti. Kasdien keliausime į ekskursijas Vilniaus mieste ar čia esančias galerijas bei muziejus.  

Vaikų dienos stovyklas ves Rūta - edukologė, "Dvi taurės meno" vaikų studijos vadovė, bei studijos įkūrėja Indrė.

 

REGISTRACIJA

Į STOVYKLĄ

Apgailestaujame, bet šiuo metu vietų laisvų vietų stovyklose nebeturime. Sekite mūsų naujienas, būtinai pranešime savo Facebook puslapyje, jei atsilaisvintų vieta. 

Vaikų stovyklos grupę sudarys iki 12  jaunųjų menininkų, tad paskubėkite registruotis.

Galutinė vietos rezervacija patvirtinima sumokėjus avansinį mokestį už stovyklą.

Jei turite klausimų rašykite mums info@2tauresmeno.lt arba skambinkite tel. +370 615 72 864