“Dvi taurės meno” tapybos kursas sukurtas tiems, kurie nori ne tik puikiai praleisti vakarą tapydami, bet ir išmokti piešimo ir tapybos pagrindų, susipažinti su įvairiomis priemonėmis, išbandyti skirtingus stilius ar tiesiog tapyti tai, kas jiems patinka.

 
IMG_20190710_205121.jpg

TAPYBOS

KURSAI.

NATIURMORTAS IR PEIZAŽAS

Grupė ir dėstytoja:

Šis kursas yra individualus ir vyksta Tapybos būrelio metu. Grupėje gali būti iki 10 dalyvių, tačiau dėstytoja su kiekvienu dirbs individualiai, tad galėsite mūsų parengtą programą koreguoti pagal savo poreikius. 

Kursą veda tapytoja ir edukologė Rūta Mikalonytė, turinti daugiau nei 6 metų dėstymo patirtį. “Dvi taurės meno” studijoje Rūta veda renginius nuo pat įsikūrimo - 2014m.  

Kursų trukmė

Kursą sudaro 12 užsiėmimų.

Užsiėmimai vyksta Tapybos būrelio metu, kiekvieną antradienį nuo 18:00val.

9dbc65454297e8703985279acd4467e1.jpg

Kursai vyksta "Dvi taurės meno" studijoje, adresu Pylimo g. 65, Vilnius. 

Kaina ir priemonės

12 paskaitų kurso kaina - 312 eur (26eur/paskaitai).

Priemonės neįskaičiuotos. Galimas atsiskaitymas dalimis.

Rekomenduojamas priemonių sąrašas:

- Eskizų sąsiuvinis,

- storas popierius tapybai,

- drobės/kartonai

- Pasirinktinai: pieštukai: 2h, h, b, 2b kietumo, spalvoti ir paprasti, anglis, sangvinas, tušas

- Pasirinktinai: Akrilas, akvarelė, aliejiniai dažai + skiedikliai, tirpikliai

- teptukai (sintetiniai ir natūralaus plauko). Galima naudotis studijoje esančiais teptukais.

galutinį sąrašą sudarysite individualiai su dėstytoja pirmojo užsiėmimo metu

Studijoje galite įsigyti šiuos priemonių komplektus:

 

Akriliniai dažai ir 40x50cm formato drobė:   7eur

Akriliniai dažai ir 50x70cm formato drobė: 12eur

Aliejiniai dažai ir 40x50cm formato drobė: 12eur

Aliejiniai dažai ir 50x70cm formato drobė: 19eur

Programa

Kursų programos sudarytos taip, jog leistų Jums susipažinti su įvairiomis piešimo ir ir tapybos technikomis bei priemonėmis, išbandyti įvarius tapybos stilius bei mokytis pasirinkta kryptimi.  

Dėstytoja su kiekvienu dirbs individualiai, tad galime kursą pritaikyti jūsų poreikiams (pvz. atsisakyti vienos iš temų pakeičiant jums aktualia).

 

PROGRAMOS APRAŠYME PATEIKIAMI PAVEIKSLAI YRA TIK PAVYZDŽIAI. Kurso metu galite patys pasirinkti, ką norite tapyti, o nežinantiems - patrasime ir padėsime. 

 

Kurso NATIURMORTAS IR PEIZAŽAS programa

1 savaitė: KURSO ĮVADAS

PIRMA PASKAITA. Tapybos technikų aptarimas ir priemonių pristatymas ir išbandymas. Šio užsiėmimo metu studijoje išbandysite įvairias priemones – pradedant sangvinu ir  baigiant aliejiniais dažais. Galėsite patys nuspręsti, kokias priemones norėsite naudoti viso kurso metu, o mes padėsime pasirinkti optimaliausią variantą. 

ANTRA PASKAITA. Tapybos stilių pristatymas ir išbandymas: impresionizmas, kubizmas, realizmas, modernizmas. Susipažinsite su pagrindiniais stilių atstovais bei jų darbais, užsiėmimo metu tapysime vieną objektą keliais skirtIngais stiliais. Kitus darbus darbus galėsite kurti jūsų pasirinktu stiliumi.

2 savaitė: NATIURMORTO PIEŠIMAS

Šios savaitės metu išmoksime susidėlioti kompoziciją,  perteikti šviesą. Pabandysime atkartoti įvairias mus supančias formas bei objektus.

still life.png

3 savaitė: NATIURMORTO TAPYMAS

Studijoje jūsų lauks įprasti ir netikėti objektai, kuriuos galėsite tapyti. Norintieji gali atsinešti mylimus daiktus, kuriuos įamžins drobėje.

still life 2.png

4 savaitė: GAMTOS PEIZAŽO TAPYMAS

Padėsime pasirinkti, kokį peizažą tapyti – tai gali būti vieno žymiųjų autorių paveikslo improvizacija, jūsų sodas ar atostogų akimirka. Nesvarbu kas tai bebūtų, mūsų tapytoja padės pasidėlioti kompoziją, patars nuo ko pradėti ir kokias spalvas naudoti. 

peizazas nature.png

5 savaitė: URBANISTINIO PEIZAŽO TAPYMAS

Iš gamtos persikelsime miestą, bet stengsimės išlaikyti tą patį laisvumą ir improvizuoti įkvėptiems siaurų senamiesčio gatvelių ar erdvių miesto aikščių.

peizazas urban.png

6 savaitė: BAIGIAMASIS DARBAS

Du paskutinius užsiėmimus skirsime tapymui jūsų pasirinkta tema. Baigiamojo darbo temą galėsite sutarti su mūsų tapytoja.

 

Tapybos savaitėmis, dviejų užsiėmimų metu galėsite tapyti du skirtingus paveikslus arba tą patį paveikslą dviem skirtingais stiliais (pvz. gėlių puokštę impresionizmo ir kubizmo stiliais) arba vieną paveikslą disdesnio formato drobėje (rekomenduojama pasirinkusiems aliejinius dažus). Pasirinkimą galėsite aptarti su tapytoja kurso eigoje.

 

Prie kiekvienos paskaitos bus pateiktas rekomenduojamos literatūros sąrašas bei namų darbai papildomam mokymuisi (nėra privaloma).